تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم مکانیک سیار بنی هاشم

تعمیر گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم از جمله اقدامات و فعالیت‌های تخصصی است که در حوزه تعمیرات اتومبیل صورت می‌گیرد.09199510502 آقای داراب رحیمی تعمیر گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

گیربکس اتوماتیک، نیمه اتومات و دنده‌ای تعبیه شده در سیستم داخلی خودرو وظیفه‌ی انتقال قدرت موتور ماشین به چرخ‌ها را بر عهده دارد. این امر نشان دهنده‌ی اهمیت یافتن یک متخصص در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم در هنگام مواجهه با خرابی گیربکس اتوماتیک است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم  بعنوان یک رابط کاربری دقیق امکان داشتن ارتباط با تعمیرکاران و مکانیکی‌های متخصص در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم را فراهم آورده و نحوه دسترسی به 5 تعمیرکار گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم را سهولت بخشیده است.

 چه زمانی خودرو شما نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم دارد؟

تاثیر خرابی گیربکس اتوماتیک ماشین بر دیگر قسمت‌های اتومبیل اهمیت تعمیر این قطعه افزایش می‌دهد. اگر در هنگام استفاده از ماشین با اتفاقاتی مثل تقه کردن‌های جعه دنده و سرو صداها و علایم هشدار ماشین، عوض نشدن دنده ماشین، نشت روغن و یا مایع، گرفتن کلاچ و یا بوی سوختگی مواجه شدید به احتمال زیاد خودروی شما نیاز به بازبینی اساسی وضعیت جعبه دنده و تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد.

توجه داشته باشید زمانی که مشکلاتی مثل تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین مطرح است، باید به دنبال افراد متخصص‌تر در زمینه مکانیکی برای تشخیص و رفع عیب باشید. دسترسی و یافتن نزدیک‌ترین مکانیکی قابل اعتماد به محل زندگی یا محلی که ماشین دچار مشکل شده است، برای تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم از طریق وب سایت "خدمت از ما" به راحتی امکان پذیر است.

 قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم برای خودرو‌های مختلف و بر اساس ایرادات مشاهده شده در جعبه دنده و قطعات وابسته به آن برای انواع گیر بکس اتومات و دستی متفاوت است. مثلا قیمت تعمیر گیر بکس بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم وابسته به تعمیر گیربکس اتوماتیکیک غرب بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم، تعمیر گیربکس اتوماتیکیک پژو 206، تعمیر گیربکس اتوماتیکیک، تعمیر گیربکس اتوماتیکیک آندره، تعمیر گیربکس اتوماتیکیک 207 و دیگر خودروهای ایرانی و خارجی متفاوت است.

در این خصوص با درخواست نزدیک ترین مکانیکی از طریق اپلیکیشن "خدمت از ما" و ارتباط با افراد متخصص در این زمینه می‌توانید از  قیمت تخمینی تعمیر گیربکس اتوماتیک بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم مطلع شوید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک جزو حساس ترین کارهایی است که باید حتما توسط بهترین تیم صورت گیرد؛ زیرا گیربکس اتوماتیک از تجهیزات پیچیده یک خودرو است که هر زمان نیاز به تعمیر داشته باشد باید به کمک بهترین تیم چنین اقدامی را انجام داد تا به نتیجه ایده آل و مطلوب دست یافت.

تعمیر گیربکس اتوماتیک از خدمات ویژه ارس مکانیک است که می توانید با خیالی آسوده جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک از طریق این مجموعه اقدام کنید. تیم مجرب و حرفه ای ارس مکانیک به واسطه دانش و تجربه بالایی که در این حوزه دارند، بهترین انتخاب برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هستند که می توانید از طریق این مجموعه خدمات باکیفیتی را دریافت کنید.

جهت شناخت بهترین تعمیرگاه و نکات پیش از تعمیر گیربکس اتوماتیک، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید با آگاهی کافی بهترین اقدامات را انجام دهید.

گیربکس اتومات چیست؟

گیربکس اتومات مهم ترین قطعه در خودروهای اتومات است که برای انتقال قدرت خودرو است و وظیفه تغییر سرعت و گشتاور موتور را برای انتقال به چرخ‌ های خودرو به عهده دارد. برای آشنایی بهتر با گیربکس اتوماتیک باید آگاه باشید که این قطعه به خودرو کمک می‌ کند تا به راحتی تغییرات ارتفاعی را پشت سر بگذارد.

گیربکس اتومات یکی از حساس ترین قطعات است که هر زمان خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد باید اقدام کنید تا خودرو بتواند به خوبی کار کند.

 1. سرعت خدمات رسانی
 2. سرعت بالا در خدمت رسانی
 3. تیم متخصص
 4. پرسنل متخصص
 5. ضمانت خدمات
 6. کیفیت بالای خدمات

تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک

حالا که از اهمیت گیربکس اتومات آگاه شده اید و می دانید که یکی از مهم ترین قطعات خودروهای اتومات مربوط به گیربکس اتومات است؛ بنابراین هر زمان که گیربکس اتومات خراب شود یا عملکرد خوبی نداشته باشد

خدمات مکانیک سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم مجموعه امدادهایی است که اگرخودرو شما دچار هر مشکل فنی شامل مشکلات موتوری وداخلی خودرو با شدصورت می گیرد.این خدمات در تعمیرگاه بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم می تواندشامل مشکلات برقی خودرو مشکلات موتور نقص درقطعات خودرو و غیره باشدکه امداد خودرو بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم با دانش و تجربه خود اقدام به رفع مشکلات خودرو با پیشرفته ترین تجهیزات می نمایند. مکانیک سیار خودرو

چه نوع خدماتی مکانیک در تعمیرگاه بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم انجام می دهد؟

 1. برقی خودرو
 2. مشکلات موتور
 3. نقص در قطعات خودرو

امداد خودرو در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

اگر بخواهیم تعریفی از امداد خودرو یا همان مکانیک سیار ارائه بدهیم.به یک سری مجموعه خودرو هایی میگویند که درسراسر شهر و جاده های بین شهری وجود دارند که به تمامی خودروهای آسیب دیده ارائه می شودکه به صورت 24 ساعته است.یکی از مهمترین ومعتبرترین امداد خودرو در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم است.

در امداد خودرو سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم خدمات زیر را به مشتریان عزیز ارائه می دهند:

پنچرگیری توسط مکانیک سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

یک از خدمات مهم امدادخودرو سیار پنچرگیری است.که شامل پنچرگیری باد کردن لاستیک کم کاروتعویض لاستیک است.چون جنس تایرها امروزه لاستیک تیوپ دارو لاستیک تیوبلکس هستند و برای همین پنجرگیری و یا تعویض لاستیک توسط امداد خودرو سیار راحت وکم هزینه است.
نشانه ها وعلائم پنچری:

 1. کشیده شدن فرمان ماشین به یک سمت.
 2. شنیدن صدای غیر معمول از چرخ خودرو

برای دریافت کمک وپنچرگیری کافیست با کارشناسان ما در امدادخودرو 786تماس حاصل فرمایید.

مکانیک سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

خدمات مکانیک سیار مجموعه امدادهایی است که اگرخودرودچارهرمشکل فنی شامل مشکلات موتوری وداخلی خودروباشدصورت می گیرد.این خدمات می تواندشامل مشکلات برقی خودرو مشکلات موتور نقص درقطعات خودرووغیره باشدکه امدادخودروهای معتبربادانش وتجربه خوداقدام به رفع مشکلات خودروباپیشرفته ترین تجهیزات می نمایند.

به تمام خدماتی که شامل تمامی مشکلات داخلی و موتوری است می گویند که شامل:

 1. برقی خودرو
 2. مشکلات موتور
 3. نقص درقطعات خودرو

باتری ساری سیار توسط مکانیک در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

مشکلات باتری یکی از اساسی ترین مسایل موجوداست بخصوص درفصل های سرد است واگثر رانندگان زمان مواجهه با این معضل با امدادخودرو سیار تماس میگیرند.که مکانیک سیار درامدادخودروی بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم با تعویض باتری در محل خدمت شایانی را به مشتریان عرضه میکند اگر خودرو شمادر زمان استارت زدن روشن نشود مشکل از باتری است.

خدمات تعویض روغن در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

روغن ماشین از مشکلاتی است که در طول سال بارها وبارها با آن دست وپنجه نرم می کنییم.به این منظور توصیه می شود به صورت دوره ای باید چک شود وتعویض گردد.تا بتوانیم سلامت خودرو را به آن باز گردانیم.تعویض و چک انواع روغن مثل روغن موتور وروغن ترمزو...بسیار مهم وحیاطی است اگر نیاز به تعویض روغن در هر جاده و مکانی دارین حتما با ما در امداد خودرو بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم تماس حاصل فرماید.

سوخت رسانی سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

امروز با تعدد بسیار ماشین مواجه هستیم که همونطور که خیلی از مسائل راحل کرده اما گاهی برای ما مشکلاتی را ایجاد می کند که از این مشکلات می توانیم مشکل سوخت را نام ببریم.حتما در این زمان با مکانیک سیار برای تهیه سوخت تماس فرماید.امدادسوخت رسانی در هر ساعت از شبانه روز بنابر سوخت مصرفی خودروی شما سوخت را به شما می رساند.امدادخودروی ما دربنی هاشم و در منطقه بنی هاشم به صورت شبانه روزی و 24 ساعته است.

خدمات قفل و سوئیچ خودرو در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

احتمال گیر کردن کلید در درون قفل ماشین برای همه وجود دارد مثلا درزمان استارت زدن با گیر کردن کلید درون قفل می شکند در این زمان کافیست با امدادگران ما در امدادخودرو بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم تماس حاصل نماید تا بدون کوچکترین آسیبی با تجهیزات کافی و پیشرفته به کمک شما بیایند.

حمل خودرو با کفی و یدک کش

اگر خودروی شما دچار هرنوع آسیب یا تصادف شد حتما با ما تماس بگیرید تا با کفی و جرثقیل مناسب خودروی شما ماشیتان را به اولین تعمیر گاه مجاز برسانیم.

برای بردن خودرو از کارخانه و نمایشگاه به خانه حتما با تماس حاصل فرماید.

نحوه تشخیص امداد خودرو های معتبر

امروزه با وجود مکانیک سیار در راه ها و جاده های طویل و عریض در سرتاسر بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم عزیزمان نیاز به خودرو های امدادی بسیار زیاد شده تصور جاده و ماشین ها بدون خودروهای امدادی امکان پذیر نیست.خودرو های امدادی در سرتاسر جاده های بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم عزیز به خدمت رسانی مشغولند و روز بهروز نیاز به آنها الزام آورتر می شود.

نکته حائز اهمیت این است که باید بتوانیم و آگاه باشیم که با امدادخودرو و تعمیرگاه معتبر در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم تماس گرفته ایم چون اگر امدادخ ودرو سیار معتبر نباشد هم هزینه گزاف را پرداخت کردایم وهم ممکن است که خودرو ما خراب تر از قبل شود.

در نظر داشته باشد که امداد خودروی معتبر چون خدمات مکانیک سیار در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم تماس حاصل فرماید.

از نشانه های معتبر امداد خودرو و تعمیرگاه این است که

 1. در مدت زمان کوتاه درمحل حاضر شود
 2. نام فامیلی شما را از قبل بداند
 3. لباس فرم با مارک مدادی خاصی بر تن کرده باشد
 4. نشانی شرکت بررو یلباس آنهاباشد
 5. خودرو های امدادی تمامی امکانات لازم را داشته باشد
 6. ارائه فاکتور و صورت حساب با سر برگ شرکت امدادی معتبر

مزیت های استفاده از امداد خودرو معتبر در بنی هاشم و در منطقه بنی هاشم

 1. تعمیر خودرو در محل و داشتن قطعات اصل و اورجینال در صورت نیاز به تعویض قطعات
 2. ارائه خدمات به صورت ۲۴ساعته حتی در ایام تعطیل
 3. دریافت هزینه مناسب دستمزد از مشتری و مقرون به صرفه بودن
 4. تعمیر خودرو با به روزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و روش ها
 5. ارسال تعمیرکار و تعمیر خودرو در کم ترین زمان
 6. تعمیراصولی خودرو بارعایت استانداردها
 7. حمل خودرو با یدک کش و کفی
 8. ارائه ضمانت نامه و فاکتور به مشتری

تعمیرگاه بنی هاشم تعمیرگاه خودرو بنی هاشم تعمیرگاه بنی هاشم تعمیرگاه خودرو بنی هاشم30 در صد تخفیف بیمه رایگان شبانه روزی مهندس مجرب تعمیرگاه محدوده بنی هاشم تعمیرگاه خودرو محدوده بنی هاشم تعمیرگاه منطقه بنی هاشم تعمیرگاه خودرو منطقه بنی هاشم مکانیکی – جلوبندی – تنظیم موتور – تعویض روغن تعمیرگاه خودرو مکانیکی :تعمیرات موتور – تعمیرات گیربکس – رفع دود آبی – رفع دود سیاه – رفع نشتی روغن – تعویض تسمه تایم – تعویض دیسک و صفحه کلاج – تعمیرات سر سلیندر و واشر سرسلیندر – بازدید چهار چرخ و … جلوبندی :رفع لاستیک سایی – رفع سر و صدای جلوبندی – رفع کشیدن فرمان – تنظیم ارتفاع – تعویض کمک ها – میزان فرمان تعمیرگاه ادارات مکانیکی :تعمیرات موتور – تعمیرات گیربکس – رفع دود آبی – رفع دود سیاه – رفع نشتی روغن – تعویض تسمه تایم – تعویض دیسک و صفحه کلاج – تعمیرات سر سلیندر و واشر سرسلیندر – بازدید چهار چرخ و … جلوبندی :رفع لاستیک سایی – رفع سر و صدای جلوبندی – رفع کشیدن فرمان – تنظیم ارتفاع – تعویض کمک ها – میزان فرمان در بنی هاشم تعمیرگاه ادارات در بنی هاشم تعمیرگاه با نرخ اتحادیه تعمیرگاه خودرو ی در بنی هاشم تنظیم موتور :عیب یابی با دستگاه – تنظیم انژکتور با دستگاه – شستشوی انژکتور با دستگاه – دیاگ کامل موتور – تعویض شمع ها ی در بنی هاشم تنظیم موتور :عیب یابی با دستگاه – تنظیم انژکتور با دستگاه – شستشوی انژکتور با دستگاه – دیاگ کامل موتور – تعویض شمع ها ی تعویض روغن :تعویض روغن موتور – تعویض روغن گیربکس های دستی و اتوماتیک – تعویض فیلتر ها – تنظیم باد – گریس کاری – تعویض روغن دیفرانسیل تعمیرگاه خودرو ی تعویض روغن :تعویض روغن موتور – تعویض روغن گیربکس های دستی و اتوماتیک – تعویض فیلتر ها – تنظیم باد – گریس کاری – تعویض روغن دیفرانسیل خدمات تعمیرات کامپیوتر تنظیم موتور :عیب یابی با دستگاه – تنظیم انژکتور با دستگاه – شستشوی انژکتور با دستگاه – دیاگ کامل موتور – تعویض شمع ها ی تعویض روغن :تعویض روغن موتور – تعویض روغن گیربکس های دستی و اتوماتیک – تعویض فیلتر ها – تنظیم باد – گریس کاری – تعویض روغن دیفرانسیل در بنی هاشم

تعمیرگاه خودروتعمیر خودرو به فعالیت تشخیص تعمیر و یا تنظیم موتور وسایل نقلیه اطلاق می شود.شغل مکانیکی به طور کلی رفع عیب از سیستم سوخت رسانی تعمیر موتور وسیله نقلیه تعمیر سیستم فرمان و تعمیر چرخ ها است.مکانیک یا تعمیرکار خودرو کسی است که وظیفه تعمیر موتور وسایل نقلیه را بر عهده دارد.لازم به ذکر است به دلیل اینکه برخی از خودروهای جدید دارای رایانه و سیستم های الکترونیکی پیچیده هستند مکانیک ها باید دانش خود را به روز کنند..

بهترین تعمیرگاه چه ویژگی هایی دارد؟

برای آن که تعمیرگاه به شما حس اطمینان و مثبتی بدهد تا بدون دل نگرانی خودروی خود را به آن بسپارید لازم است که واجد ویژگی هایی باشد.برخی از این ویژگی ها را با هم مرور می کنیم:

عیب یابی سریع و صحیح تشخیص صحیح و سریع توسط کارشناسان مشغول در تعمیرگاه لکسوس تعمیرگاه هیوندای تعمیرگاه تویوتا و...یک مزیت بزرگ محسوب می شود.با تشخیص سریع و صحیح هم در هزینه و وقت مشتری صرفه جویی می شود و هم خوشنامی و اعتبار برای تعمیرگاه دربردارد.به علاوه متخصصان فنی فرصت بیشتری برای رسیدگی به خودروهای بیشتر دارند و در نهایت سودآوری بیشتر برای تعمیرگاه به ارمغان می آید.

داشتن مساحت مناسب فضای تعمیرگاه هرچه بزرگتر باشد کار برای تیم اجرایی آن راحت تر بوده و اساسا حس مثبتی هم به مراجعه کننده القا می شود.

دسترسی آسان نه تنها برای تعمیرگاه بلکه برای هر کسب و کاری دسترسی آسان برای مشتری یک مزیت محسوب می شود.

پوشش کامل خدمات خودرویی اگر شما به عنوان مثال مالک خودروی لکسوس باشید قطعا به دنبال بهترین تعمیرگاه لکسوس برای رفع مشکل احتمالی خودروی تان هستید.در عین حال ممکن است نیاز به لاستیک هم داشته باشید و اگر فرصت کنید ماشینتان را به کارواش هم خواهید برد.حال اگر بدانید یک تعمیرگاه تخصصی همه این امکانات را با هم در اختیارتان خواهد گذاشت قطعا شگفت زده می شوید! تنوع در خدمات همیشه برای مشتری جذاب است.

کادر مجرب و متخصص بهره گرفتن از افراد فنی و اصطلاحا کادری مجرب یکی دیگر از گزاره هایی است که موجب قدرتمند شدن یک مجموعه تعمیرگاهی می شود.

قیمت مناسب خدمات ارائه شده در تعمیرگاه این روزها از هر چه بگذریم سخن صرفه اقتصادی از همه چیز مهم تر است.تعمیرکارانی که در تعمیرگاه هیوندای تعمیرگاه تویوتا تعمیرگاه لکسوس و تعمیرگاه کیا مشغولند وقتی از سوی مردم عنوان منصف دریافت می کنند که زمان مراجعه مشتری هزینه های او را کنترل کرده نسبت به خودرو شناخت داشته باشند و البته هزینه اضافی برای آن نتراشند!

کیفیت مناسب قطعات و تجهیزات مورد استفاده کیفیت مناسب قطعات مورد استفاده به جهت حساسیت به خصوص درباره خودروهای خارجی فاکتوری بسیار مهم برای تعمیر این خودروهاست.اگر تجهیزاتی که در تعمیرگاه استفاده می شود و قطعاتی که روی خودروها بکار برده می شود با کیفیت و استاندارد باشند نتیجه مطلوب تری در پی خواهد داشت.

کار مکانیک خودرو چیست؟

خودرو و خودرو سازی از صنایع مهم در هر کشوری می باشد.کارشناسان و متخصصان زیادی با این صنعت در ارتباطند.مکانیک و تعمیرکار خودرو یکی از آنها می باشد.هر فردی که خودرو داشته باشد حداقل چندین بار سر و کارش به تعمیرگاه خودرو می افتد.کار مکانیک خودرو به طور خلاصه بازدید تشخیص و رفع عیوب خودرو می باشد.مکانیک خودرو فردی است که به صورت عملی یا علمی با انواع تعمیرات خودرو آشنایی داشته و به تعمیر و سرویس انواع خودروها مسلط است.او همه بخش های مکانیکی و الکتریکی خودرو از موتور و سیستم محرکه تا سیستم های تهویه و امنیتی خودرو را به خوبی می شناسد.برخی از کارهایی را که تعمیرگاه خودرو انجام می دهد عبارتند از :

 1. تعمیر اساسی موتور های بنزینی و دیزلی
 2. تعمیر سیستم تعلیق و سیستم فرمان
 3. تعمیر دستگاه های الکتریکی خودروها (باطری سازی )
 4. تعمیر دستگاه های سوخت رسانی موتورهای بنزینی و دیزلی
 5. تنظیم موتور
 6. تعمیر جعبه دنده و دیفرانسیل
 7. تعمیر چرخها و سیستم ترمز

کار مکانیک خودرو توام با بکارگیری مهارت های فنی و توانایی مناسب در عیب یابی و حل مسایل است.او باید فردی دقیق باحوصله و متعهد باشد.کسب تجربه در این شغل بسیار مهم است.مکانیک خودرو باید بتواند با مردم به خوبی ارتباط برقرار کرده و خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهید.او باید بتواند به نوعی اطمینان مشتریان را به خود جلب کند که این کار در گرو ارائه کار باکیفیت استفاده از قطعات مناسب و مرغوب در کار تحویل به موقع خودرو به مشتری و داشتن انصاف در محاسبه دستمزد می باشد.

ساعت کار و محل کار مکانیک خودرو

ساعت کار مکانیک خودرو معمولاً تمام وقت است و این البته در صورتی است که در یک مکانیکی استخدام شوید و کار کنید.در صورتی که خودتان تعمیرگاه خودرو داشته باشید طبیعتاً تعیین ساعات کاری آن نیز بر عهده خودتان است.در برخی از زمان های سال که مسافرت زیاد است حجم کاری شما افزایش یافته و باید تا آخر وقت و حتی در روزهای تعطیل هم کار کنید.محل کار مکانیک خودرو معمولاً در تعمیرگاه شخصی و یا در گاراژها و تعمیرگاه های مرکزی خودرو است.همچنین می توانید به صورت تعمیرکار سیار در جاده ها برای شرکت های خودروساز و یا شرکتهای خدمات خودرو کار کنید.

وظایف مکانیک خودرو چیست؟

 1. یافتن عیوب خودرو
 2. دادن توضیح کافی به مشتریان درباره نوع تعمیرات و یا قطعات مورد نیاز
 3. تخمین زمان و هزینه کار برای مشتریان
 4. انجام تعمیرات و یا تعویض قطعات صدمه دیده
 5. آزمایش خودرو پس از تعمیرات

سرویس های دوره ای خودرو چیست و چه مواردی را شامل می شود؟

یک راننده وظیفه شناس همواره اتومبیل خود را بر اساس یک روتین و نظم مشخص سرویس دوره ای انجام می دهد.با این حال غالباً برای انتخاب بین سرویس کامل اتومبیل و دیگر انواع سرویس برای صاحبان خودروها سردرگمی و تردید ایجاد می شود.اگر شما نیز جزء آن دسته از دارندگان اتومبیل هستید که نمی توانید بین این دو انتخاب مطمئنی داشته باشید این مقاله مناسب شماست.
اهمیت سرویس اتومبیل:هنگامی که افراد در مورد سرویس دهی به وسیله نقلیه صحبت می کنند اغلب به گستره وسیعی از فرآیندها و رویه های مربوط به برنامه تعمیر و نگهداری که توسط فروشنده یا تولید کننده توصیه می شود اشاره می کنند.به دلیل گستردگی و تنوع این موضوع سردرگمی در سرویس اتومبیل و مسائل مرتبط با آن بسیار ساده است.این موضوع به این دلیل است که بسیاری از اجزای اتومبیل به نگهداری و مراقبت روتین و منظم نیاز دارند.

به طور کلی سرویس منظم اتومبیل منجر به حصول اطمینان از شرایط مناسب خودرو می شود.این کار باعث رفع مشکلات بالقوه پیش از اینکه بر عملکرد اتومبیل تاثیر منفی بگذارند می شود.اگر بخواهید که وسیله نقلیه خود را بفروشید یکی از مواردی که خریدار احتمالی آن را بررسی می کند سابقه معاینه فنی اتومبیل است.اگر خودرو خود را به طور منظم سرویس دهی کنید مشکلی ایجاد نمی شود.این امر حاکی از آن است که شما از ماشینتان به خوبی مراقبت کرده اید.

سرویس دوره ای وسیله نقلیه همچنین می تواند منجر به اطمینان از عملکرد بهینه آن شود.این به معنای مصرف سوخت بهینه و ایمنی بالاتر خودروی شماست.سرویس خودرو همچنین می تواند احتمال بروز خرابی در آینده را نیز کاهش دهد.

انواع گوناگون سرویس خودرو

فروشگاه های مختلف اتومبیل خدمات مختلفی را برای خودرو ارائه می دهند.این موارد می تواند شامل سرویس موقت سرویس کامل اتومبیل سرویس اصلی تعویض روغن و فیلتر و یا سرویس تعیین شده از سوی تولید کننده باشد.هر یک از این موارد خدمات و قیمت خاص خود را دارند.

خدمات تعویض روغن و فیلتر:این مورد یکی از اساسی ترین خدمات خودرو است که تعمیرگاه ها ارائه می دهند.همچنین یکی از ارزانترین آنها نیز محسوب می شود.انواع گوناگون سرویس خودرو نیز شامل تعویض روغن موتور و فیلتر می باشند.این نوع سرویس به شما اطمینان می دهد که موتور خودروی شما از روغن کاری مناسب برخوردار است.که آن نیز عملکرد بهینه موتور خودرو را تضمین می کند.تنها مشکلی که در این نوع سرویس وجود دارد این است که پرسنل گاراژ یا تعمیرگاه تنها بر روی موتور خودرو تمرکز می کنند.

سرویس موقت خودرو:گاراژها یا تعمیرگاه های مختلف موارد گوناگونی را در سرویس موقت خود درج می کنند.به طور کلی این مورد می تواند شامل بازرسی چشمی حدود 35 قطعه اصلی خودرو باشد.این اجزاء برای عملکرد بهینه خودرو بسیار مهم هستند.نمونه هایی از این موارد عبارتند از:ABS فاصله تسمه تایم تسمه فرمان باتری فرمان و سیستم تعلیق لنت های ترمز خطوط سوخت رسانی و موارد دیگر.این موارد علاوه بر تعویض روغن و فیلتر و یا جایگزینی سایر مایعات خودرو هستند.حالت ایده آل این است که خودرو خود را هر شش ماه یا پس از طی هر 9000 کیلومتر سرویس موقت دهید.
سرویس کامل خودرو:در حال حاضر توصیه می شود در هر 12 ماه یا پس از طی هر 18000 کیلومتر اتومبیل را به طور کامل سرویس داد.خب سوال اینجاست که یک سرویس سالانه اتومبیل شامل چه مواردی است؟ یک سرویس کامل در حدود 15 تا 30 مورد اضافی را نسبت به آنچه در یک سرویس موقت اتومبیل دریافت می کنید بررسی و معاینه می کند.مهمترین این موارد شامل بررسی سیستم خنک کننده عملکرد دریچه هوا وضعیت درپوش توزیع کننده و بررسی کامل گیربکس و موتور می باشد.این سرویس همچنین می تواند شامل بررسی وضعیت لاستیک یاتاقان چرخ ها و استارت خودرو باشد.

ارزیابی ها و بررسی ها در یک سرویس کامل اتومبیل گسترده تر است.تعمیرگاه همچنین می تواند براساس دستورالعمل ها و توصیه های تولید کننده وسیله نقلیه موارد اضافی را بررسی کند.توجه داشته باشید که هر کار و بررسی اضافی که روی اتومبیل شما انجام شود هزینه اضافی نیز به همراه دارد.

سرویس اصلی خودرو:این مورد مانند یک سرویس کامل اتومبیل است.برخی تعمیرگاه ها این نوع خدمات را ارائه نمی دهند چراکه موارد مورد بررسی در آن در سرویس کامل ارائه شده از سوی آنان کاملا پوشش می یابد.برای آن دسته از تعمیرگاه هایی که این سرویس را ارائه می دهند شامل مواردی است که در یک سرویس کامل قرار دارند به علاوه تعویض شمع خودرو و سایر اجزای اتومبیل که در معرض استهلاک قرار دارند.
سرویس شرکت تولید کننده

این نوع از خدمات سرویس اتومبیل کامل ترین نوع سرویس و همچنین گرانترین آن محسوب می شود.این سرویس تمام موارد موجود در چک لیست دفترچه راهنمای سرویس وسیله نقلیه شما را شامل می شود.از موتور و سیستم انتقال نیرو گرفته تا سیستم های الکتریکی سیستم خنک کننده و اگزوز اتومبیل شما.همه بررسی ها در این نوع سرویس پوشش داده می شود.

هر تعمیرگاه اتومبیل و یا گاراژی این نوع خدمات را ارائه نمی دهد.در اکثر موارد فقط نمایندگی های مجاز خودرو که دارای مراکز ارائه سرویس باشند چنین خدماتی را ارائه می دهند.البته تعمیرگاه های مستقل و غیر وابسته اتومبیل نیز وجود دارند که بتوانند سرویس شرکت تولید کننده خودرو را ارائه دهند.بهتر است هنگام استفاده از خدمات سرویس یک تعمیرگاه ابتدا از تسلط آنان بر برند خاص خودروی خود اطمینان حاصل کنید.

قیمت متوسط یک سرویس خودرو

وقتی صحبت از خدمات سرویس خودرو می شود هیچ استانداردی برای هزینه و قیمت آن وجود ندارد.قیمت سرویس می تواند از یک تعمیرگاه به تعمیرگاه بعدی و از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد.همچنین تعداد و لیست خدماتی که یک تعمیرگاه خاص به عنوان سرویس و با انواع مختلف ارائه می دهد نیز با تعمیرگاه دیگر متفاوت است.هرچه مراحل بیشتری انجام شود و قطعات بیشتری بررسی شوند سرویس مورد نظر هزینه بیشتری نیز به همراه دارد.

خب سوال اینجاست که متوسط هزینه یک سرویس کامل اتومبیل چقدر است؟ همچنین لازم است که به خاطر داشته باشید که هر کار اضافی علاوه بر آن باعث تحمیل هزینه اضافی خواهد شد.باز هم به شما می گوییم هزینه سرویس خودرو به عوامل مختلفی وابسته است.

سرویس خودرو چقدر زمان می برد؟

اگر تنها قصد یک تعویض روغن و فیلتر ساده دارید می توانید انتظار داشته باشید که سرویس اتومبیل شما در 10 تا 15 دقیقه به طور کامل انجام شود.یک سرویس موقت اغلب حداقل به 2 ساعت زمان نیاز دارد.این موضوع بستگی به تعداد موارد موجود در چک لیست سرویس خودرو دارد.برای خدمات کامل خودرو می توانید حداقل 3 ساعت را در تعمیرگاه بگذرانید.هرچه سرویس دهی جامع تر و کامل تر باشد زمان طولانی تری برای تکمیل فرآیند آن لازم است.این اعداد و ارقام بدون در نظر گرفتن موارد و خدمات اضافی که احتمال دارد از سوی تعمیرگاه توصیه شود ارائه شده اند.

در انتها باید گفت که یک سرویس موقت اتومبیل انتخاب مناسبی برای صاحبان خودرو می باشد.گزینه بهتر نیز سرویس کامل اتومبیل است چرا که جامع تر و کامل تر است.

:Published Date:7/19/2024 5:07:42 AM
تلفن تماس فوری تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در بنی هاشم مکانیک سیار بنی هاشم